Halil Budakova (7)

121. Kur halili dathet, qerapat i marr er kamve tina.

122. Halili i ndan polet e magnetit.

123. Halilit i bejne masazh me valak.

124. Halili i lan dhembet me brusalice.

125. Halili i grryn dhembet me burmashin.

126. Msusja e Halilit nuk guxon me u la cullak.

127. Halili u shku me ni shok me pshtu 1 banes qe u kan tu u kall . ai shoki shkoj nalt me ja gju halilit njerzit e halili mi prit . kur ja ka gju 1 zezak halilit ai sohku halili nuk e ka prit . Ja boni ai shoku pse nuk e prite i tha halili : " More mos mi gjuj kta te shkrumitit se e ka pas puna e tyneve.

128. Kur permenet emri HALIL thojzat hapen vet.

129. Qeveria e re e Kosoves ka vendos me vnu edhe nje yll ne flamur qe e simbolizon halil budakoven.

130. Halili ka vdek moti po se din, se esht tut xhebraili mi tregu.

131. Halili bon grill edhe ner uj.

132. Halili nuk han mijaltin, aj e han bleten.

133. Zoti tha tash duhet drite . halili ja kthen thuj tlutem.

134. Kur bon halili sleka e ndrydh edhe boten te posht.

135. Halil Budakova mundet me mesazh met dergu bombe.

136. Halili nuk han, halili jeton.

137. Kur hyn Halili mu la nbazen aj nuk laget po uji bahet Halil.

138. Esht Halili , Stalloni dhe qaknorisi,
ZOTI e ka nje ven te lir ngat vetit. e vet Stallonin : pse ty me ta dhan kit ven te lir? stalloni thot: pse i kom ba filma mat mir" Rambo" " Roky" e tjer. vjen te qaknorisi: e njejta pytje. qaknorisi thot: une e kom rreh Bruslin. e tash vjen te halili . e njetja pytje: Halili ju pergjigjet ZOTIT. qka ma ke nzan venin?

139. Alkoholi smun e pijav Halilin , se halili e pijav alkoholin.

140. Halili nuk lexon kurr, se din gjithqka.

Share |

You can leave a response, or trackback from your own site.

0 Response to "Halil Budakova (7)"

Posto një koment

Powered by Blogger